VIVATOUR REKOMENDUOJA
Andriejaus gatvė. „Andrejevski Spusk” – vingiuota gatvelė, garsėjanti menininkų susibūrimais. Dažnai ji lyginama su Paryžiaus Monmartru. Šioje, devynioliktą amžių menančioje, gatvėje galėsite pasigrožėti menininkų darbais, įsigyti suvenyrų, aplankyti vienuolyną bei nuostabią šv. Andriejaus bažnyčią. Žemyn vedanti gatvė jungia viršutinį miestą su apatiniu. Pasivaikščiojimas seniausia Kijevo gatve gali būti puiki pažintis su miesto istorijomis ir paslaptimis.
Sofijos soboras. Kijeve esantis Šv. Sofijos soboras laikomas visos stačiatikių religijos lopšiu ir vienu svarbiausių ir seniausių soborų pasaulyje. Jis buvo pastatytas dabartinio Kijevo teritorijoje 11 amžiuje Jaroslavo Išmintingojo nurodymu. Bene žymiausias į UNESCO paveldo sąrašą įtrauktame sobore saugomas meno kūrinys yra originali Oranto Dievo Motinos mozaika.
Michailovskio auksinių kupolų soboras. Michailovskio auksinių kupolų soboras yra vienas seniausių vienuolynų Kijeve. Jis buvo pradėtas statyti 1108 metais Arkangelo Mykolo, kuris laikomas Kijevo globėju, garbei. Be to, teigiama, jog ši cerkvė buvo pirmoji, papuošta paauksuotais kupolais. Vėliau tai tapo savotiška tradicija. Tarpukariu katedra buvo suniokota ir atstatyta tik prieš kelis dešimtmečius.
„Peysazhna Alleia“. „Kijevo mados parkas“, „Moderniosios skulptūros parkas“ ar tiesiog „Peizažo alėja“ – tai ne tik turistų, bet ir vietinių pamėgta vieta. Kiekviename žingsnyje čia galite pamatyti kažką unikalaus ir stebinančio. Parke „gyvena“ pasakų herojai, įvairiausi gyvūnai ir būtybės. Jei keliaujate su mažaisiais, apsilankyti tikrame pasakų pasaulyje tiesiog būtina!
Kijevo – Pečioros lavros vienuolynas. Vienas iš pirmųjų stačiatikių vienuolynų, įkurtų Rusioje, taip pat yra Kijeve. Kijevo-Pečioros lavros vienuolyną, pramintą „vienuolynu virš uolų“, XI amžiuje įkūrė vienuolis Antonijus. UNESCO saugomo Vienuolyno kriptose palaidoti mumifikuoti vienuoliai. Be to, vienuolyno teritorijoje įsikūręs Ukrainos istorinių brangenybių muziejus.
Aukso vartai. Kijevo Aukso vartai – tai vienas iš Ukrainos sostinės simbolių. Šis gynybinis bokštas išliko XI a. virš miesto sienos. Aukso vartai buvo vieni iš pagrindinių vartų, vedusių į Kijevą. Virš jų buvo įrengta nedidelė koplyčia, taip pat gyvenamieji kambariai, o statinio rūsyje buvo saugykla.
Operos ir baleto teatras. Kijevo operos ir baleto teatras yra dar vienas objektas, kurį būtina pamatyti viešnagės metu. Įspūdinga pastato architektūra ir nepaprastas interjeras tiesiog atima žadą. Jei kelionės metu turėsite šiek tiek laiko, pažiūrėkite bent vieną spektaklį iš šio teatro repertuaro. Neabejotinai – išskirtinė patirtis!
Chresčatik. Pagrindinė Kijevo gatvė, Cresčatik, yra pamėgta ir vietinių gyventojų, ir turistų. 1,2 km ilgio gatvėje įsikūrę miesto valdžios įstaigos, ministerijos, įvairios organizacijos. Kadangi gatvė Antrojo pasaulinio karo metu buvo visiškai suniokota, dauguma pastatų atstatyti pokario metu, tad čia vyrauja stalinistinė architektūra. 2010 metais Chresčatik gatvė pateko į 20-ies brangiausių prekybinių Europos gatvių sąrašą.
Marinskio parkas. Jaukų ir ramų vakarą galite praleisti 130 metų senumo Marinskio parke. Skulptūros, fontanai, įvairūs paminklai, visai netoliese esantys prabangūs Marinskio rūmai ir jaukūs gamtos kampeliai – visa tai dvelkia didybe ir ramybe. Apsilankę Marinskio parke galėsite gėrėtis nuostabia miesto panorama ir mėgautis puodeliu kavos.
Ukrainos buities ir architektūros muziejus. Žymiausias Ukrainos muziejus po atviru dangumi, dar vadinamas Piragovo muziejumi, supažindina su Ukrainos liaudies kultūra. Kijevo pakraštyje išsidėstę per 300 statinių, iškilusių 17-20 a. Tai – namai, ūkiniai pastatai, bažnyčios. Šį muziejų būtinai verta aplankyti tiems, kurie nori pažinti tikrosios Ukrainos subtilybes ir grožį.
Karo muziejus. Karo muziejuje, kaip sufleruoja ir pats pavadinimas, galėsite pamatyti įvairių karo mašinų ir paminklų. Ši vieta gali sukelti prieštaringų jausmų ir minčių, tačiau turėsite galimybę susipažinti su šalies istorija iš arčiau. Visi norintys pamatyti Ukrainos sostinę iš labai aukštai, tai padaryti turės puikią progą. Rekomenduojama pasikelti į Kijevo simboliu tapusią skulptūrą – Motina Tėvynė. Jos aukštis net 92 metrai.
Nepriklausomybės aikštė. Pagrindinė Kijevo aikštė pavadinta Nepriklausomybės vardu, arba Maidan Nezalezhnosti ukrainiečių kalba. Ši aišktė 2004 m. tapo Ukrainos Oranžinės revoliucijos širdimi. Aikštės centre stovi balta kolona, simbolizuojanti šalies nepriklausomybę.
„Puzata hata“ restoranas. Norintiems pasigardžiuoti tradiciniais ukrainiečių virtuvės patiekalais, vietiniai rekomenduoja apsilankyti Khreschatyk gatvės pradžioje esančiame restorane – „Puzata hata“. Sako, kad labai skanu ir kainos negąsdina piniginės.
Andrejevo cerkvė ir nuolydis. Baroko stiliaus Andrejevo cerkvė – tai stačiatikių cerkvė, pastatyta žymaus architekto Bartolomėjo Rastrelli 1754 metais. Cerkvė įsikūrusi Kijeve dešiniajame Dnepro krante, virš istorinės miesto dalies – Podolo. Anot legendos, kalva, ant kurios pastatyta Andrejevo cerkvė, yra šventa, mat čia kryžių kadaise iškėlė pats apaštalas Andrius. Žemyn vedantis Andrejevo nuolydis jungia viršutinį miestą su apatiniu. Šioje miesto dalyje išlikę 18-19 a. pastatų, o gatvėse įsikūrę suvenyrų ir meno dirbinių pardavėjai.
Kilus klausimų, susisiekite su mumis:
+370 315 40113
+370 600 51135, +370 699 93183, +370 676 20069
info@vivatour.lt