Peloponeso paplūdimiai, kuriuose atrandame privatumą ir ramybę – būseną, kai laikas sustoja ir nebereikia niekur skubėti…
Mano pirmoji pažintis su Peloponesu. Iš pirmo žvilgsnio labai panašu kaip Lietuvos kaimukuose. Bevažiuojant iš oro uosto matai ūkininkų dirbamus laukus. Tik pas graikus dažniau pamatysi augančius braškių ir arbūzų laukus. Žinoma alyvmedžių giraites jau įprasta matyti Graikijoje. Ir turbūt jau nelabai ir bestebina😉Rugsėjo mėn oras puikus, jūra šilta kaip arbatėlė. Toks oras atostogoms palankus iki spalio vidurio. Apsistojome Aldemar Royal Olympian Village 5*. Viešbutis turintis didelę žalią teritoriją, bei platų smėlio paplūdimį. Didelis pasirinkimas įvairių numerių tipų, daug restoranų ir puiki infrastruktūra. Skanūs maistas. Restoranai: 2 (pagrindinis restoranas Olympia)
A la carte restoranai: 5 (restoranai gurmanams, itališkas ir kinietiškas restoranas, taverna.)
Baseinai: 23 (2 atviri baseinai su gėlu vandeniu; 21 baseinas skirtas naudotis tik Bungalow ir apartamentų svečiams). 1 vandens kalnelis. Rekomenduoju šeimoms su vaikais ir poroms. Žinant, kad Graikija tai ne Turkija.
Lankantis Peloponese verta pamatyti Olimpiją. Būtent Peloponese stovėjo ir vienintelis iš 7 pasaulio stebuklų, buvusių Europoje – tai Olimpijos Dzeuso skulptūra. Iki šiol olimpinių žaidynių deglai uždegami būtent Olimpijos centre. Šventyklų likučiai, garbinantys Dzeusą ir Herą siūlo pasivaikščioti po vaizdingus griuvėsius. Visas Olimpijos senamiestis įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Pačios Olimpijos gatvės yra tarsi didelis langas į praeitį, o užsukus į muziejus, kurių čia gausu, galima rasti „prikeltas“ skulptūras, kurių didžioji dauguma nesuirusios šių laikų vis tik nepasiekė.
Rio-Antirio tiltas – ilgiausias kabantis vantinis tiltas pasaulyje. Kuris jungia pusiasalį su Graikijos žemynu.
Kas nori šiek tiek pramogų smagu pravažiuoti kalnų traukinuku (Diakofto-Kalavrita. Keliaujant pačiais siauriausiais bėgiais pasaulyje
Į Peloponesą patarčiau vykti pavasario pabaigoje, vasaros pradžioje – dar neprasidėjus didiesiems karščiams, bet jau sužydėjus gamtai ir prasidėjus skaniausio maisto sezonui. Gegužę ir birželį pusiasalyje pilna uogų ir vaisių, o jūrų gėrybes ruošia turbūt kiekvienas restoranas.
Puodelis kavos Peloponese kainuoja nuo 3 iki 6 eurų, vakarienė restorane – apie 20 eurų, įėjimas į lankomus objektus – iki 15 eurų.
Geriausias atostogų suvenyras iš Peloponeso – alyvuogių aliejus. Ieškokite ir pirkite jį turguje iš vietinių graikų – nenusivilsite.
Teksto autorė: Ingrida