Vestuvės užsienyje – ką žinoti planuojant ir kaip be streso suorganizuoti puikią šventę

weddings-abroad--a

Kiekvienais metais sudaryti santuoką užsienyje renkasi vis daugiau porų. Per trejus pastaruosius metus vestuvių užsienyje padaugėjo daugiau nei 40 proc.

Geras oras, žydri jūros horizontai, puikus aptarnavimas bei šventė be rūpesčių – štai dėl ko poros renkasi vestuves šiltuose kraštuose. Savo vestuves jaunieji dažnai nusprendžia švęsti tik dviese arba su pačiais artimiausiais žmonėmis. Vienu metu suderinamas ir medaus mėnuo, ir nuostabi šventė įsimintinoje aplinkoje. Vestuvių vietos galimos labai įvarios: tai gali būti kruizinis laivas, kuriame pagal tradicijas sutuokia kapitonas, Las Vegaso koplyčios, kuriose sudaroma daugiausia santuokų visose Jungtinėse Valstijose, Indijos vandenyno dugnas, mėgstamas nardytojų porų, kur lauktasis TAIP neištariamas, o užrašomas po vandeniu, ar pagal hindi tradicijas su drambliais švenčiamos vestuvės.

Santuokos užsienyje registravimas

Pirmiausia derėtų apsispręsti dėl pačios ceremonijos: rinktis simbolinę, bažnytinę ar civilinę santuoką, nes ne visose šalyse įmanoma įregistruoti civilinę santuoką užsienio piliečiams, pvz. Maldyvuose bei Tailande galima tik simbolinė šventė, tad grįžus į Lietuvą, reikėtų užregistruoti santuoką civilinės metrikacijos skyriuje.

Oficiali civilinė vestuvių ceremonija užsienyje

Populiaresnė yra oficiali ceremonija, nors jai pasirengti reikia daugiau laiko ir finansų. Jos metu išduodamas ir Lietuvoje galiojantis santuokos liudijimas, tik papildomai būtina atlikti tam tikrus formalumus (įtraukti santuokos registraciją į apskaitą Lietuvoje). Oficialioms vestuvėms, priklausomai nuo šalies, dokumentai turi būti išversti į tos šalies kalbą, patvirtinti notaro ir išsiųsti tos šalies atstovybei likus 1-3 mėn. iki vestuvių. Dokumentų ruošimas Lietuvoje vidutiniškai užtrunka 1-2 sav. Visose šalyse reikalinga civilinėje metrikacijoje išduodama pažyma apie šeimyninę padėtį, po 1991 metų išduoti gimimo liudijimai (jei jie senesni, juos reikia pasikeisti), pasas (turi galioti bent 6 mėn. nuo grįžimo dienos). Karibų jūros šalims reikalingas sveikatos patikrinimo pažymėjimas.  Kai kuriose šalyse galioja reikalavimas tam tikrą laiką praleisti pasirinktoje šalyje iki santuokos ceremonijos, dažniausias laikotarpis – 2-4 d. po atvykimo į šalį.

Simbolinė vestuvių ceremonija užsienyje

Simbolinių vestuvių metuišduodamas simbolinis vestuvių sertifikatas prisiminimui, kuris liudija Jūsų ceremoniją, tačiau juridinės galios neturi ir santuoką Lietuvoje reikia registruoti atskirai.

Bažnytinė vestuvių ceremonija užsienyje

Bažnytinei santuokai pasiruošti reikia daugiausia laiko – apie 6 mėn. Reikalingas pasirengimo santuokai kursų pažymėjimas, išrašas iš savo parapijų apie krikštą bei sutvirtinimą. Dažnai užsienio šalies šventikas nori gyvai susitikti aptarti vestuvių detales su pora likus keliems mėnesiams iki ceremonijos, todėl tenka skristi į pasirinktą šalį iš anksto. Populiariausios bažnytinei santuokai pasirenkamos vietos: Kreta, Rodas, Italija bei Mauricijus.